Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat

Isıtma Otomasyonu

ısıtma otomasyonu
ısıtma otomasyonu

Isıtma Otomasyonunun Evinize Faydası Nedir?

Isıtma sisteminiz muhtemelen bir zamanlayıcıdan kontrol ediliyor, peki ev otomasyonu daha ne getirebilir? Sadece birkaç kelimeyle, daha fazla konfor, çok daha fazla rahatlık ve evinizin ısıtma ve sıcaklığının akıllı kontrolü sayesinde enerji faturalarınızı azaltın. Ve tek kelimeyle – İstihbarat!

Konfor

Evinizin hangi alanlarının ısıtılacağına, ne zaman ve hangi sıcaklığa kadar ısıtılacağına siz karar verirsiniz. Örneğin odaların sabah 18°C, gündüz 12°C ve akşam 20°C’ye ısıtılmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Ev otomasyon sistemi her şeyi sizin için halleder – endişelenmenize veya düşünmenize gerek yok.

Kolaylık

Evinizin soyunma odası veya radyatör sıcaklıkları arasında dolaşmaya gerek yok, otomatik programlara göre veya akrabalar ziyarete geldiğinde kendi kendilerine bakabilirler. Daha da önemlisi, ister evde ister dışarıda olun, bunları akıllı telefonunuzdan çalıştırabilirsiniz. Trafikte kalsanız bile ısıtmayı değiştirebilirsiniz!

Bölgeler

Tek tek Açılıp/Kapatılabilen veya gün boyunca farklı sıcaklıklara ayarlanabilen bölgeler oluşturun. Bu gerçekten akıllı ev yaşamı sunar, evinizin yalnızca ihtiyacınız olan kısımlarını ısıtmanıza izin vererek paradan ve atıklardan tasarruf etmenize yardımcı olur. Aksi takdirde pahalı tesisat ve değişikliklere ihtiyaç duyacak sistemlerde bölgeler bile oluşturabilirsiniz.

Enerji tasarrufu

Isıtmanızı akıllıca kontrol ederek enerji maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz – küçük değişikliklerin bile büyük etkisi olabilir. Bu sadece zamanı ve sıcaklığı kontrol etmekle ilgili değil, aynı zamanda akıllı ısıtma oluşturmak için ev otomasyon sisteminin diğer bileşenlerini kullanmakla da ilgili. Mesela oğlumun yatak odası evin en sıcak odası. Hava çok ısındığında, çözümü, ocak ayında oldukça iyi çalışan, ancak çok fazla ısı harcayan penceresini açmaktır. Akıllı bir çözüm, pencereye bir dedektör yerleştirmektir, pencere açıldığında ev otomasyon sistemi odanın radyatörlerini otomatik olarak kapatarak boşa harcanan ısıyı azaltmaya ve maliyet tasarrufu sağlamaya yardımcı olur.

Kazan – Radyatör Sistemi (Temel Tek Termostatlı)

Isıtmak Ve Soğutmak

ısıtma otomasyonu
ısıtma otomasyonu

Bir ev otomasyon sistemi, her bir termostatı tek bir ekrandan kurmanıza olanak tanır. Programlandıktan sonra, her bir ısıtma ve soğutma bölgesinin sıcaklığını izleyebilir ve bu tek kontrol cihazından gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz.

Entegre bir ev otomasyon sistemi kullanmanın bir başka avantajı da sıcaklığın belirli koşullara göre otomatik olarak ayarlanabilmesidir. Örneğin, termostatınız gün doğumu veya gün batımı ile birlikte, ev sinema sistemi etkinleştirildiğinde veya motorlu pencere gölgelikleri kapandığında ayarlanabilir.

Call Now Button