logo-entalpi-2

Kombi

Ne yapıyoruz?

Konforunuz için kombi hizmetlerinde uzmanız ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız

Kombi

Konforlu iklimlendirme için doğru adres!

Uzman ekiplerimiz, kombi kurulumu, tamiri ve bakımı konusunda deneyimlidir. Güvenilir ve profesyonel hizmetimizle kombi sistemlerinizin performansını artırıyoruz.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Isıtma Sistemleri Hizmetleri

Kazan

Sizin için etkili ve güvenilir kazan sistemleri hizmetleri sunarak, ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Brülörlü Kazan

Müşterilerimize güvenilir ve yüksek performanslı brülörlü kazan sistemleriyle kaliteli ısıtma çözümleri sağlıyoruz.

Radyant Isıtıcılar

Mevcut teknolojiyi kullanarak radyant ısıtıcılarla konforlu ve enerji verimli ısınma çözümleri sunuyoruz.

Kombi veya Kombi, montajı ve bakımı kolay kompakt bir ayak izinde yüksek verimli alan ısıtma ve kullanım sıcak suyu (DHW) sağlar. Sıcak su musluğu açıldığında, gelen su ısı eşanjöründen akar. Yangın borulu eşanjörden sağlanan ısıtılan kazan suyu, kullanım suyunun istenilen sıcaklığa kadar ısıtılmasına öncelik verir. Alan ısıtmaya ihtiyaç duyulduğunda, bir yön değiştirme vanası, ısıtılan kazan suyunu harici alan ısıtma döngüsüne yönlendirir.

Kombinin başlıca avantajları nelerdir?

Kombiler, alan ısıtma ve sıcak su beslemesini tek bir yüksek verimli cihazda birleştirerek yerden tasarruf sağlayan bir seçim sunar Ayrıca kurulumu ve çalıştırılması kolaydır.

Neden bir kombi seçmelisiniz?

Çoğu ev sahibinin kombiye yönelmesinin birçok nedeni vardır:

Sistem veya normal kazanlardan farklı olarak tek bir kombine ünitedir. Bu, ayrı bir su deposuna veya sıcak su silindirine gerek olmadığı anlamına gelir. Ve genellikle bir mutfak dolabına rahatça sığabilirler. Bu, evinizde büyük miktarda alan tasarrufu sağlar.

Hepsi bir arada bir ünite olduklarından, kurulumu nispeten kolaydır. Kolay kurulum, daha ucuz kuruluma eşit olan daha hızlı kurulum anlamına gelir.

Talep üzerine sıcak su sağlarlar, böylece bir depolama silindirini sıcak tutmak için fazladan enerji kullanmaya gerek kalmaz. Ve su bittikten sonra tankın yeniden dolmasını beklemek yok.

Bir kombi, su kaynağını doğrudan şebekeden alır, bu da çok daha güçlü bir sıcak su akışı elde etmeniz anlamına gelir.

Hangi boyut ihtiyacınıza uygun?

Eviniz için doğru boyutta bir kazan almanız önemlidir.

Boyut olarak, kazanın gücünün bir ölçüsü olan çıkış derecesini kastediyoruz. Kazan çok küçük ise sıcak su ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Çok büyük ve enerji israfına neden olarak ısıtma faturalarınızın artmasına neden olur. Bu nedenle, çıktı derecesinin evinize uyması önemlidir.

Kombiler, biri merkezi ısıtma, diğeri ise sıcak kullanım suyu için olmak üzere iki çıkış gücüne sahiptir.

Evinizde kaç radyatör olduğuna bağlı olarak ihtiyacınız olan merkezi ısıtma (CH) çıkışını görmek için aşağıdaki tabloyu kullanın.

RadiatorlerCH çıkış oranı
<1024-27 kW
10-1528-34 kW
15-2035-42 kW

Sıcak su ihtiyacınıza ek olarak, kazanın içinden akarken şebeke basıncının gücüne de ayak uydurabilmesi gerekir.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.