Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın, yanma sürecinin görünür etkisidir , bir kimyasal reaksiyondur. Havadaki oksijen ve bir çeşit yakıt arasında oluşur. Kimyasal reaksiyondan elde edilen ürünler başlangıç materyalinden tamamen farklıdır.

Yanmanın gerçekleşmesi için yakıt tutuşma sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır. Reaksiyon, yeterli ısı, yakıt ve oksijen olduğu sürece devam edecektir.

  Yangın Söndürme Sistemleri Satışı •Proje çalışması ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda ev/işyeri/fabrika ortamları için en uygun sistemi sunuyoruz.

  Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı •Yangın Söndürme Sistemlerine dönemsel bakım veya ani gelişen olumsuzlar halinde gerekli müdahalesini yapıyoruz.

  Yangın Söndürme Sistemleri Dolumu •Her hangi bir olumsuzluğa karşı her an müdahaleye hazır olunması için Yangın Söndürme Sistemlerinin dolumunu yapıyoruz.

  Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

  Novec 1230 gazlı yangın söndürme sistemi

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri;

  • Davlumbazların kullanıldığı alanlarda ortaya çıkan yangınların söndürülmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle davlumbazın en çok tercih edildiği alan olan mutfaklarda; bu tip yangınlara sıklıkla rastlanılmaktadır. Bulunduğu ortamdaki havayı temizleme görevi bulunan davlumbazlar; içerideki havayı mekanın dışına çıkarırlar. Bu yüzden özellikle yağ gibi yanıcı maddeleri bünyelerinde biriktirirler. Davlumbaz Söndürme Sistemi Eğer düzenli olarak temizlenmezlerse; yağ gibi yanıcı maddelerin yoğunluğu da günden güne artar ve bu durumda yangın çıkması da muhtemeldir. Bu yüzden düzenli olarak davlumbazların temizlenmesi ve içerisinde biriken atıkların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde biriken yanıcı maddeler ve artıklar büyük bir yangına yol açabilir. İçerideki havayı dışarıya çıkaran ve mekanın havasının temiz kalmasına yardımcı olan davlumbaz yangın söndürme sistemi en sık kullanıldıkları alanlar ise şunlardır:
  • Lokantalar, Oteller, Tatil Merkezleri, Alıveriş Merkezleri, Okullar, Hastaneler ve Sağlık Kurumları, Endüstriyel Tesisler, Havaalanı


Call Now Button