logo-entalpi-2

Ev Tipi Doğalgaz

Ne yapıyoruz?

Biz, ev tipi doğalgaz hizmetiyle size bu konforu sağlamak için buradayız.

Ev Tipi Doğalgaz

Doğalgaz tesisatı için doğru adres!

Hoş geldiniz! Güvenliğiniz ve memnuniyetiniz bizim önceliğimizdir. Deneyimli ve eğitimli ekibimiz, doğalgaz bağlantısı yaparken en yüksek güvenlik standartlarını uygular ve her adımda titizlikle çalışır.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Doğalgaz Tesisatı Hizmeti

Endüstriyel Doğalgaz

Endüstriyel faaliyetlerinizde güvenilir ve etkili bir enerji kaynağına ihtiyaç duyarsınız. Biz, endüstriyel doğalgaz hizmetleriyle işletmenize enerji sağlamak ve sürekliliğinizi desteklemek için buradayız.

Yüzlerce yıldır doğal gaz çok faydalı bir madde olarak biliniyor. Çinliler çok uzun zaman önce doğal gazdaki enerjiden yararlanılabileceğini ve suyu ısıtmak için kullanılabileceğini keşfettiler. Doğal gaz endüstrisinin ilk günlerinde, gaz esas olarak sokak lambalarını ve ara sıra evleri aydınlatmak için kullanıldı. Ancak çok gelişmiş dağıtım kanalları ve teknolojik gelişmelerle birlikte doğalgaz hiç düşünülemeyecek şekillerde kullanılmaktadır.

Bu fosil yakıt için o kadar çok farklı uygulama var ki, kullanıldığı her şeyin kapsamlı bir listesini vermek zor. Ve hiç şüphe yok ki, her zaman yeni kullanımlar keşfediliyor. Doğal gazın ticari olarak, evinizde, endüstride ve hatta ulaşım sektöründe birçok uygulaması vardır!

Doğal gaz, konut tüketicisi için mevcut olan en uygun fiyatlı enerji biçimlerinden biridir. Aslında doğal gaz, evlerde bir enerji kaynağı olarak tarihsel olarak elektrikten daha iyi bir değer olmuştur.

Doğal gaz sadece konut tüketicisi için iyi bir değer olmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli kullanımları da vardır. Doğal gazın ev çevresinde en iyi bilinen kullanım alanları, doğal gazla ısıtma ve yemek pişirmedir. Doğal gazlı ocak veya fırınla ​​pişirme, kolay sıcaklık kontrolü, kendi kendine tutuşma ve kendi kendini temizleme gibi birçok fayda sağlamanın yanı sıra, elektrikli ocakla pişirmenin maliyetinin yaklaşık yarısı kadar olabilir. En iyi şeflerin çoğu, hızlı ısıtma kabiliyeti ve sıcaklık kontrolü için doğal gazlı ocakları tercih ediyor. Yeni nesil doğal gaz serileri, var olan en verimli, ekonomik ve duyarlı pişirme cihazlarından bazılarına izin verir.

Doğal gaz kullanan evlerin oranındaki bu büyük artışa rağmen, doğal gaz cihazlarının artan verimliliği nedeniyle tüketilen gerçek doğal gaz hacmi aynı derecede artmadı. Modern birinci sınıf gaz fırınları yüzde 90’ın üzerinde verimlilik sağlayabilir (bu, doğal gazda bulunan enerjinin yalnızca yüzde 10’unun atık ısı olarak kaybolduğu anlamına gelir). Düşük kaliteli doğal gaz fırınları bile yüzde 78 civarında yüksek verimlilik sağlıyor.

Evleri ısıtmaya ek olarak, doğal gazla çalışan klima yoluyla evleri soğutmaya yardımcı olmak için doğal gaz da kullanılabilir. Doğalgazlı klima yeni bir şey değil, aslında 1940’ların ve 50’lerin klima gereksinimlerinin çoğunu sağladı. Teknoloji ve verimlilikteki yeni gelişmeler nedeniyle, doğal gazlı klimanın popülaritesi yeniden canlanıyor. Doğal gazlı klima üniteleri, karşılaştırılabilir bir elektrikli üniteden başlangıçta daha pahalı olmasına rağmen, önemli ölçüde daha verimlidir ve daha az bakım gerektirir. Modern ev tipi klima üniteleri, geçmiş yıllara göre yüzde 30’a yakın daha az enerji kullanır ve çok az bakımla 20 yıllık bir çalışma ömrüne sahiptir.

Doğal gazlı cihazlar da verimlilikleri ve maliyet etkinlikleri nedeniyle popülaritesini artırıyor. Doğal gazla çalışan birçok cihaz başlangıçta elektrikli emsallerinden daha pahalı olmasına rağmen, genellikle daha ucuzdur, daha uzun ömürlüdür ve nispeten daha az bakım gerektirir. Diğer doğal gazlı cihazlar arasında alan ısıtıcıları, giysi kurutucuları, havuz ve jakuzi ısıtıcıları, şömineler, barbeküler, garaj ısıtıcıları ve dış mekan aydınlatmaları sayılabilir. Bu cihazların tümü, elektrik veya diğer yakıt kaynaklarına güvenli, verimli ve ekonomik bir alternatif sunar. Bir fırına gaz sağlayan aynı doğal gaz boruları, yukarıda listelenen tüm cihazlara enerji sağlamak için kullanılabilir, bu da kurulumu basit ve kolay hale getirir.

Doğal gazın birçok kullanım alanı olmasına ve çok sayıda ev aletine enerji sağlayabilmesine rağmen, evin çevresinde doğal gazla karşılanamayan bazı enerji gereksinimleri vardır. Örneğin bir televizyon, blender veya mikrodalga, muhtemelen hiçbir zaman doğrudan doğal gazla çalışmayacak, bunun yerine elektrik gerektirecektir. Bununla birlikte, doğal gaz, ‘dağıtılmış üretim’ olarak bilinen şeyle evdeki bu cihazlara hala güç sağlayabilir.

Dağıtılmış üretim, hemen kapı eşiğinde elektrik üretmek için doğal gazın kullanılması anlamına gelir. Doğal gaz yakıt hücreleri ve mikro türbinler, konut tüketicilerine yerel elektrik dağıtımcılarından ayrılma kapasitesi sunar ve ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar elektrik üretir. Bu teknoloji henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, konut ihtiyaçları için bağımsız, güvenilir, verimli, çevre dostu elektrik sunabilmesi açısından oldukça umut vericidir.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.