logo-entalpi-2

Konnektörler

Ne yapıyoruz?

Konnektör Hizmetleriyle Bağlantıların Gücünü Artırıyoruz.

Konnektörler

Konforlu havalandırma için doğru adres!

Geniş bir konnektör yelpazesi sunarak, ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunuyoruz. Farklı boyutlarda, kapasitelerde ve bağlantı türlerinde konnektörlerle işletmenizin gereksinimlerini karşılıyoruz.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Havalandırma Hizmetleri

Paslanmaz Hava Kanalları

Kaliteli Havalandırma Çözümleri Sunuyoruz

Siyah Hava Kanalları

Estetiği ve Performansı Bir Araya Getiriyoruz.

Flexible Kanallar

Kaliteden ödün vermeden kullanışlılık, esneklik ve verimlilikte öncüyüz.

Galvaniz Kanal

Dayanıklılık ve kaliteyi bir arada sunurken estetikten taviz vermiyoruz.

Kumaş Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Fanlar

Güçlü fan çözümleriyle daha iyi havalandırma

Oval Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Esnek kanal konnektörleri nelerdir?

Esnek bir kanal konektörü, her iki taraftan sac metale sabitlenmiş bir kumaştan oluşan hava geçirmez, esnek bir bağlantıdır.

Neden esnek kanal konnektörleri kullanmalısınız?

Esnek kanal konektörleri, bir kanal sistemindeki titreşimleri ve gürültüleri izole etmek için ekipman ve kanal sistemi arasında bir bağlantı olarak kullanılır. Esnek kanal konektörleri, sert kanalın aksine, ekipman ve kanal sistemi arasında hafif bir kaymaya izin verir.

Hangi pazar segmentlerinde esnek kanal konnektörleri kullanılır?

Esnek kanal konnektörleri, konut, hafif ticari, ticari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmak üzere çeşitli ebat ve kalınlıklarda üretilmektedir.

Kumaştan metale birleştirme yöntemi neden önemli?

Kesinlikle. Kalıcı, hava geçirmez bir bağlantı istiyorsunuz. Kullanılan eklem türü ayrıca konektörün yapısal sertliğini de etkileyecektir. Çok çeşitli birleştirme yöntemlerine sahip birçok esnek kanal konektörü mevcuttur.

Üreticiler, tüm esnek kanal konektör ürünlerimizde çift katlı ofset dikiş kullanır. Bu bağlantı stili, konektör son şekline getirildiğinde hasar görmeyecek hava geçirmez bir contaya sahip olmanızı sağlar. Çift katlı ofset dikiş ayrıca konektöre yapısal stabilite ekler, bu da konektörün aşırı veya düşük basınç sorunları nedeniyle arızalanmayacağı anlamına gelir.

Kullanılan metal önemli mi?

Evet, metal, esnek kanal konektörünün üçte ikisini oluşturur.

Montaj, bu nedenle uzun ömürlü bir bağlantı için anahtardır. Standart esnek kanal bağlantılarında kullanılan metal galvanizli çeliktir. Ne zaman galvanizli çeliğe bakarken kaplamayı düşünmelisiniz kalınlığı ve bunun metalin ömrünü nasıl etkilediği ve yükleme konumu. HVAC’de en yaygın olarak kullanılan iki galvanizli çelik, G60 ve G90 olarak işaretlenmiştir. 60 ve 90, çeliğin yüzeyinde biriken toplam çinko miktarını belirtir;

G90 daha kalın bir kaplamaya sahiptir ve bu nedenle daha uzun süre dayanır. İç mekan uygulamalarında G60, G90’ın yaşam beklentisinin üçte ikisine sahip olacak, bu da G90’ın iç mekan yaşam beklentisinin G60’tan 20 yıl daha uzun olduğu anlamına geliyor. Dış mekan uygulamaları için tam ömür beklentisi önemli ölçüde düşer, ancak yine de G90’ın G60’tan daha uzun ömürlü olduğunu göreceksiniz. SMACNA (Sac Metal ve Klima Müteahhitleri Ulusal Birliği), “Kanal Yapım Standartları – metal ve Esnek” standardında kanal ve konektörler için minimum G60 kullanılmasını önerir. SMACNA’ya göre G90 gerekli olmasa da, biz, tüm kanal konnektörlerimiz için G90’ı standartlaştıran ve uzun ömürlü kaliteli bir ürün üretme ihtiyacını anlıyor.

Esnek kanal konektörü, kanal sistemindeki hava akışını etkiler mi?

Düzgün takılmış bir esnek kanal konektörü, kanal sisteminden hava akışını engellemez. Kumaşın yayılacağı mesafeye uyacak şekilde esnek kanal konektörünün boyutlandırılması ve takılması önemlidir. Kumaşın çok fazla sarkmasına veya akordeon yapmasına izin verilirse, konektörden geçen hava akışını etkileyebilir.

Doğru esnek kanal konektörünü nasıl seçerim?

Hangisinin esnek olduğunu belirleyecek birkaç temel faktör vardır.

kanal konektörü işiniz için doğru. Kanal sistemi hangi basınçta çalışacak? Ekipman bina kabuğunun içine mi yoksa binanın dışına mı kurulacak? Kanal sisteminin maruz kalacağı tipik minimum ve maksimum sıcaklıklar nelerdir? Esnek kanal konektörü, hava akımındaki (kimyasallar, vb.) ek bileşenlere maruz kalacak mı? Ne kadar büyük bir mesafe kat etmeniz gerekiyor? Bunlar dikkate alınması gereken önemli faktörlerden sadece birkaçı.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.