logo-entalpi-2

Kumaş Kanallar

Ne yapıyoruz?

Kumaş Kanallarla İleri Düzeyde Havalandırma Çözümleri Sunuyoruz.

Kumaş Kanallar

Konforlu havalandırma için doğru adres!

Kumaş kanallar, modern ve etkili havalandırma sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. İşte biz, kumaş kanallarla işletmenize özel havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Geniş ürün yelpazemizde farklı boyutlarda ve kapasitelerde kumaş kanallar bulunmaktadır. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanan kumaş kanallarımızla optimum hava akışını sağlarız.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Havalandırma Hizmetleri

Paslanmaz Hava Kanalları

Kaliteli Havalandırma Çözümleri Sunuyoruz

Siyah Hava Kanalları

Estetiği ve Performansı Bir Araya Getiriyoruz.

Flexible Kanallar

Kaliteden ödün vermeden kullanışlılık, esneklik ve verimlilikte öncüyüz.

Galvaniz Kanal

Dayanıklılık ve kaliteyi bir arada sunurken estetikten taviz vermiyoruz.

Fanlar

Güçlü fan çözümleriyle daha iyi havalandırma

Konnektörler

Konnektör Hizmetleriyle Bağlantıların Gücünü Artırıyoruz.

Oval Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Kumaş kanalları kafanızı sarmak zor olabilir. Güneydoğu Asya için yeni olabilir, ancak dünyanın başka yerlerinde tekstil kanal sistemleri, iç mekan ısıtma, soğutma ve havalandırma teknolojisinde bir sonraki büyük adım olarak kabul ediliyor.

Kumaş kanal sistemi nedir?

Tekstil kanallar, özel olarak tasarlanmış tekstil malzemelerinden yapılmış hava dağıtım kanallarıdır. Boyutu ne olursa olsun herhangi bir binada soğuk, ısıtılmış veya havalandırılmış havayı dağıtmak için tasarlanmıştır ve çok çeşitli hava akışı, hava hızı ve hava değişim oranlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebilirler. Isıtılmış, soğutulmuş veya havalandırılmış hava kanaldan akar ve kumaş malzemesinin gözenekli yüzeyinden eşit olarak çıkar. Soğuk hava, kanalın tüm yüzey alanından aşağı doğru akar ve doğal olarak bir kapalı alanın işgal edilen bölgesinde toplanır ve hem cereyan hem de ölü bölgelerden arındırılmış optimum bir iç mekan iklimi yaratır.

Tekstil kanallarının faydaları nelerdir?

tekstil kanalları, havayı bir kapalı alan içinde eşit olarak dağıtarak cereyanları ve ölü bölgeleri ortadan kaldırır. Tekstil kanallar, geleneksel HVAC çözümlerinden daha verimli bir şekilde ısıtır, soğutur ve havalandırır, bu da önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Yoğuşma oluşumunu ortadan kaldıran ve zararlı bakterilerin büyümesini önleyen, aşındırıcı olmayan, yangına dayanıklı ve geçirgen organik olmayan polyester malzemelerden yapılmıştır. Hafif tekstil malzemeleri, montaj sürelerini hızla hızlandırırken tavanlar ve yapısal destekler üzerindeki baskıyı azaltır. Tekstil kanalların sökülmesi, temizlenmesi ve yeniden takılması da inanılmaz derecede kolaydır, bu da daha hijyenik bir iç ortam ortamını teşvik eder. Şekil, renk, boyut ve hava dağıtım sistemine göre özelleştirilebilirler ve her türlü mimari, mühendislik veya HVAC tasarım zorluğuna ısmarlama bir çözüm sunarlar. Burada çeşitli hava dağıtım sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kumaş Kanallarının Faydaları:

 • Taslak veya ölü bölge olmadan bile ısıtma, soğutma ve havalandırma
 • Önemli enerji tasarrufu
 • Geleceğe yönelik, dayanıklı malzemeler
 • Galvanizli çeliğe kıyasla %70-80 ağırlık azalması
 • Yük taşıyan yapılar ve destekler üzerinde azaltılmış stres
 • Hızlı kurulum, hızlandırılmış yapım süreleri ve azaltılmış genel giderler
 • Özel renkler, şekiller, boyutlar ve hava akımı modelleri
 • aşındırıcı olmayan
 • Alev geciktirici
 • Gürültü azaltıcı
 • Küflenme, damlama ve yoğuşma içermez
 • Sağlıklı, hijyenik iç ortam iklimi
 • Daha mutlu, daha üretken personel

Tekstil kanalları küflenmeye karşı dayanıklı mıdır?

Evet, tekstil kanalları, geçirgen organik olmayan polyester malzemelerden üretildiğinden kanallarımızın yüzeyinde yoğuşma oluşmasını engeller. Hidrofobik yüzeyler, %85 RH’nin altındaki bağıl nemlerde küf, bakteri ve diğer zararlı maddelerin büyümesini engeller.

Tekstil kanalları alev geciktirici midir?

Evet, tekstil kanalları ısıya dayanıklı ve alev geciktirici malzemelerden üretilmektedir. Aşırı iç ortam hava sıcaklıklarına sahip ortamlarda bile oldukça esnektirler. Kumaşlarımız  özellikle yüksek sıcaklıklara iyi adapte edilmiştir ve -45°C ile 100°C arasında optimum performans göstermeye devam edebilir. 

Tekstil kanalları aşındırıcı değil midir?

Evet, hava dağıtım kanalları özel olarak tasarlanmış tekstillerden yapılmıştır ve bu nedenle korozyon ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. 

Tekstil kanalları sağlık ve hijyeni nasıl iyileştirir?

Bir tekstil kanalının tüm yüzey alanı, büyük bir difüzör görevi görerek, hava akımı veya ölü bölge oluşturmadan yüksek bir hava değişim oranı sağlar. Bu, zararlı bakteriler, mikroplar ve küflerle kolayca kirlenen merkezi havalandırma deliklerine olan ihtiyacı ortadan kaldırırken, eşit şekilde havalandırılan bir iç ortam sağlar. Buna karşılık, tekstil kanallarımız geçirgen malzemelerden üretilmiştir ve yoğuşma içermez, potansiyel olarak zararlı bakterilerin oluşmasını tamamen engeller. Ek olarak, tekstil kanalların sökülmesi, temizlenmesi ve yeniden takılması son derece kolaydır, bu da düzenli yıkama döngülerine olanak tanır ve daha hijyenik bir çalışma ortamını teşvik eder. tekstil kanallar, geleneksel HVAC sistemlerinde metal bileşenlerin titreşmesinin ürettiği rahatsız edici ortam seslerini de ortadan kaldırarak daha mutlu, daha üretken bir iş yeri sağlar.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.