logo-entalpi-2

Gazlı Söndürme Sistemi

Ne yapıyoruz?

Yangın tehlikesini en hızlı ve etkili şekilde ortadan kaldırmak için güvenilir gazlı söndürme sistemleriyle donatılmış çözümler sunuyoruz.

Gazlı Söndürme Sistemi

Yangın söndürme sistemleri için doğru adres!

İşletmenizin veya tesisinizin yangın güvenliğini sağlamak için gazlı söndürme sistemleriyle hizmet veriyoruz. Geniş ürün yelpazemizde farklı kapasitelerde ve özelliklere sahip gazlı söndürme sistemleri bulunmaktadır.

Uzman ekiplerimiz, gazlı söndürme sistemleri konusunda deneyimlidir ve ihtiyaçlarınızı analiz ederek en uygun çözümleri sunar. Kurulum, entegrasyon, bakım ve test hizmetleriyle sistemlerinizi güvenli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlarız.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Yangın Söndürme Hizmetleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleriyle Güvenliği Öncelikli Tutuyoruz.

Yangın Pompaları

Yangın Pompalarıyla Güvenliği ve Hızlı Müdahaleyi Sağlıyoruz.

Su Sisi

Su Sisi Hizmetleriyle Serinlik ve Ferahlık Sunuyoruz.

Pano İçi Söndürme

Pano İçi Söndürme Hizmetleriyle Güvenliği Öncelikli Tutuyoruz.

Sprinkler Sistem

Güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarmak için profesyonel sprinkler sistemleriyle eksiksiz yangın koruma hizmetleri sunuyoruz.

Gaz söndürme sistemleri oksijen konsantrasyonunu %15’in altına düşürerek alevleri söndürür ve bu da çoğu malzemenin yanmasını engeller. Dumanın varlığını erken bir aşamada tespit eden bir duman algılama cihazı tarafından tetiklenirler.

Yüksek kaliteli bir gaz bastırma sistemi kullanırken genellikle alevleri söndürmek için su gerekmez. Entalpi engin bir yangın güvenliği deneyimine sahiptir. Her durumda hangi tip yangın söndürmenin en uygun olduğunu belirleme konusunda uzmanız.

Gaz söndürme sistemlerimiz en yüksek kalitededir, bu nedenle içiniz rahat olsun. Suyla yangınla mücadele bir seçenek olmadığında, gaz söndürme sistemleri personelinizin, varlıklarınızın ve verilerinizin güvenliğini sağlar.

Saha uzmanlarımız iyi eğitimli ve güncel yasalarla tamamen uyumlu ve her zaman en yüksek standartlarda tutulan güvenilir bir gaz bastırma sistemi sunmaya hazırdır.

GAZ SÖNDÜRME SİSTEMİ TÜRLERİ

Bu sistemlerde kullandığımız birkaç farklı gaz vardır: Novec 1230 (temiz madde); Nitrojen, argon ve CO2’nin bir karışımı olan Inergen (Inert gaz IG541); Argonit (inert gaz IG55), argon ve nitrojen karışımı.

GAZ SÖNDÜRME’NİN AVANTAJLARI

Gaz söndürme sistemleri, su kullanmamanın tercih edildiği hassas yerlerde alevleri otomatik olarak söndürebilir. Ekipmana maliyetli su hasarını önleyerek hayat ve para tasarrufu sağlarlar. Duman algılama anında binaya temiz bir madde salıyor veya gaz veriyorlar.

GAZ SÖNDÜRME NE ZAMAN KULLANILMALIDIR?

Gaz bastırma, diğer yangın söndürme türlerinin su hasarına veya veri kaybına neden olabileceği sunucu odaları ve ayrıca suyun tehlikeli olabileceği elektrik odaları için uygundur. Bu, çalışanlarınızın ve varlıklarınızın her zaman korunmasını sağlar.

YÜKSEK BASINÇLI CO2 SİSTEMLERİ

Dolaylı bir yüksek basınçlı (IHP) CO2 sistemi ile güvenliğe öncelik verebilirsiniz. CO2, çok çeşitli A, B ve C Sınıfı yangınları söndürmede çok başarılı olan renksiz, kokusuz, elektriksel olarak iletken olmayan bir gazdır.

Sprinkler sistemleri, sunucu odaları ve veri odaları gibi hassas elektronik ekipmanların bulunduğu yerlerde ve potansiyel olarak yanıcı kimyasalların bulunduğu depolama alanlarında en iyi söndürme maddesi değildir. Temiz maddeli yangın söndürme sistemleri tipik olarak değerli donanımların ve çok sayıda insanın çalıştığı durumlarda bulunur.

Lütfen dikkat: Bir CO2 yangından korunma sistemini düşünürken daima dikkatli olun çünkü bir kişi asla korunan alanları işgal etmemelidir. Küçük miktarlarda CO2 bile solunduğunda zararlı veya ölümcül olabilir. Genel olarak, CO2 yangın söndürme sistemleri, korunan alanı %34 CO2 konsantrasyonuyla doldurur. %7,5’lik bir konsantrasyon insanlar için tehlikeli olarak kabul edilir.

Söndürme sistemi tarafından salınan büyük miktarda CO2’nin neden olduğu sağlık tehlikeleri nedeniyle korunan bölgelerin içine ve çevresine çeşitli can güvenliği önlemleri ve prosedürleri uygulanmaktadır. Pnömatik siren, sistemden CO2 salınmak üzereyken çalışanları uyaran böyle bir cihazdır. Bu güvenlik özelliklerine ek olarak, binadaki tüm çalışanlar ve personel, bir CO2 yangın söndürme sistemi ile ilişkili sağlık tehlikeleri ve ayrıca bir yangın durumunda uygun tahliye protokolleri hakkında eğitilmelidir.

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bir yangın söndürme uzmanıyla görüşmek için şimdi bizimle iletişime geçin!

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.