logo-entalpi-2

Flexible Kanallar

Ne yapıyoruz?

Esneklik ve Verimlilikte Öncüyüz.

Flexible Kanallar

Konforlu havalandırma için doğru adres!

İhtiyaçlarınıza uygun flexible kanallarla havalandırma hizmetleri sunuyoruz. 

Entalpi Mühendislik'in Diğer Havalandırma Hizmetleri

Paslanmaz Hava Kanalları

Kaliteli Havalandırma Çözümleri Sunuyoruz

Siyah Hava Kanalları

Estetiği ve Performansı Bir Araya Getiriyoruz.

Galvaniz Kanal

Dayanıklılık ve kaliteyi bir arada sunurken estetikten taviz vermiyoruz.

Kumaş Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Fanlar

Güçlü fan çözümleriyle daha iyi havalandırma

Konnektörler

Konnektör Hizmetleriyle Bağlantıların Gücünü Artırıyoruz.

Oval Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Zaman geçtikçe havalandırma sistemlerinde kullanılan hava kanalları çok değişti. Daha gelişmiş ve uygun maliyetli hale geldiler. Başlangıçta, kanal boruları metalden, özellikle bakır ve alüminyumdan yapılmıştır. Ancak, onlarla ilgili en büyük dezavantajlardan biri fiyatlarıydı. Metal esaslı kanallar oldukça pahalıdır. Neyse ki, esnek kanalların kullanılmaya başlanması bu sorunu ortadan kaldırmada oldukça etkili olduğunu kanıtladı. Hoş geldiniz! Bir soğutucu, bir buharı sıkıştırma veya emme soğutma çevrimi yoluyla bir sıvıdan ısıyı alan bir makinedir. Bu sıvı daha sonra ekipmanı soğutmak için bir ısı eşanjöründe veya başka bir işlem akışında (hava veya işlem suyu gibi) dolaştırılabilir.

Flexible kanallar nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kanallar başta kauçuk olmak üzere esnek malzemeden yapılmıştır. Bu kanallar bir iç çekirdeğe sahiptir ve bu iç çekirdeğin içinde bir spiral tel kaplama bulacaksınız. Bu spiral telin amacı, esnek kanala bir miktar sertlik sağlamaktır. Ek olarak, esnek kanal, içine gömülü bir plastik kılıfa da sahiptir Yalıtım amacıyla, kanalın etrafı yalıtkan bir malzeme ile çevrilidir. Kaliteli esnek kanallardan bazıları, özellikle dış tarafta ince bir radyan bariyeri de kapsar.

Flexible kanalların avantajları

Son derece uygun fiyatlı- Metal kanallarla karşılaştırıldığında, esnek olanın çok daha ucuz olduğu kanıtlanmıştır. İşletmenize rekabet avantajı sağlayabilirler çünkü müşterilerinize daha uygun maliyetli bir çözüm sunabileceksiniz ve bu da onların iyi bir miktar paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacaktır. Daha ucuz işçilik – Esnek kanallarda çalışmak metal kanallara göre çok daha kolaydır. Esnek kanal sistemi söz konusu olduğunda, onları keserek boyutlarını özelleştirmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak. Metal kanallar söz konusu olduğunda çok zaman alır, bu da daha yüksek işçilik maliyeti anlamına gelir. Ayrıca, daha az vasıflı işçiler de burada faydalı olabilir. Bu nedenle, esnek kanallar size daha iyi bir seçenek sunar. Kolay kurulum – Esnek kanallar kolayca bükülüp dar alanlardan geçebildiğinden; bu nedenle, kurulum sırasında bunları manevra etmek daha kolaydır. Bu kanalları keskin dönüşlerden ve farklı açılardan geçirebilirsiniz. Bu sayede her türlü mekana klima sistemi kurmak daha kolay hale gelir. Bu nedenle, konu bir klima sistemi kurmak olduğunda esnek kanalları düşünmek için iyi sebeplerden bazıları bunlardı…

Flexible Kanal Ne Kadar Dayanıklıdır?

Esnek kanal zamanla bozulacaktır. Ancak en iyi yıllarında en önemli şey, kanal sisteminin ekipmandan şartlandırılmış alana uygun hava akışı ve sıcaklıklar sağlamasıdır. Doğru test ve kurulum burada devreye girer. Esnek bir kanal sisteminin işlevsel ömrü nedir? Endüstri makaleleri, bloglar ve sohbet odaları araştırması, 10 ila 25 yıl sürdüğünü gösteriyor. Çoğu esnek kanal üreticisi, ürünlerine yaklaşık 10 yıl garanti verir. Esnek kanal sistemlerinin uzun ömürlülüğüne ve sundukları fırsatlara bir göz atalım. Öncelikle odadaki fili ele alalım. Esnek kanalı seviyor musun yoksa nefret mi ediyorsun? Flex kanal hakkındaki düşüncelerinizi neler etkiler? Şirket kültürü, ilçenin bölgesi, eğitim, yerel kurallar ve hatta aile gelenekleri fikrinizi etkileyebilir.

Yirmi ila Yirmi Beş Yıl Ömür?

Esnek kanalın 20 ila 25 yıllık bir işlevsel ömre sahip olduğunu varsayalım. Belki farkında değilsiniz, ancak ülke genelinde her gün tüm malzeme türlerinden kanal sistemleri yeniden inşa edilmekte ve değiştirilmektedir. Beş yaşından küçük birçok sistem düşük performans gösterir ve yeniden tasarım ve yükseltmelerden faydalanacaktır. Bir esnek kanal sisteminin ömrünü birçok faktör etkiler. Bunlar şunları içerir: Ürünün kalitesi; bazı esneklik diğerlerinden üstündür Ülkenin bölgesi de dahil olmak üzere kanalın yeri; sıcak iklimler kanal bozulmasını hızlandıracak Kanalın kurulduğu alan, aşırı sıcak tavan araları ve nemli gezinme alanları, aşırı olduğunda, birkaç yıl içinde esnek ve diğer kanal türlerini çöpe atabilir.
Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.