logo-entalpi-2

Kazan

Ne yapıyoruz?

Sizin için etkili ve güvenilir kazan sistemleri hizmetleri sunarak, ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Kazan

Konforlu iklimlendirme için doğru adres!

Geniş ürün yelpazemizde farklı kapasitelerde ve tiplerde kazan sistemleri bulunmaktadır. İşletmenizin veya evinizin ihtiyaçlarına uygun kazan seçenekleri sunarak kaliteli bir ısıtma deneyimi sağlıyoruz.

Entalpi Mühendislik'in Diğer Isıtma Sistemleri Hizmetleri

Kombi

Konforunuz için kombi hizmetlerinde uzmanız ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız.

Brülörlü Kazan

Müşterilerimize güvenilir ve yüksek performanslı brülörlü kazan sistemleriyle kaliteli ısıtma çözümleri sağlıyoruz.

Radyant Isıtıcılar

Mevcut teknolojiyi kullanarak radyant ısıtıcılarla konforlu ve enerji verimli ısınma çözümleri sunuyoruz.

Kazanlar özel amaçlı su ısıtıcılarıdır. Klasik sistemler ısıyı ılık havada taşırken, kazan sistemleri ısıyı sıcak suda dağıtır ve bu da evin her yerindeki odalarda bulunan radyatörlerden veya diğer cihazlardan geçerken ısıyı dışarı verir. Soğuyan su daha sonra tekrar ısıtılmak üzere kazana geri döner. Sıcak su sistemlerine genellikle hidrolik sistemler denir. Konut kazanları genellikle yakıt için doğal gaz veya kalorifer yakıtı kullanır.

Günümüzde evlerde çok daha az yaygın olan buhar kazanlarında su kaynatılır ve buhar ısıyı evin içinde taşır, soğudukça radyatörlerde yoğuşarak suya dönüşür. Petrol ve doğal gaz yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir fan ve kanal sistemi yerine, bir kazan, sıcak suyu borulardan radyatörlere dolaştırmak için bir pompa kullanır. Bazı sıcak su sistemleri, radyan yerden ısıtma adı verilen bir sistem olan zemindeki plastik borular aracılığıyla suyu dolaştırır (bkz. “Son Teknoloji Isıtma”). Önemli kazan kontrolleri, sirkülasyon ve su sıcaklığını düzenleyen termostatlar, aquastatlar ve vanaları içerir. Maliyet önemsiz olmasa da, hidrolik sistemli bağımsız odalar için “bölge” termostatları ve kontrolleri kurmak, basınçlı havaya göre genellikle çok daha kolaydır. Bazı kontroller yeni kazanlarda standart özelliklerdir, bazıları ise enerji tasarrufu için eklenebilir.

Fırınlarda olduğu gibi, yoğuşmalı gaz yakıtlı kazanlar nispeten yaygındır ve yoğuşmasız kazanlardan önemli ölçüde daha verimlidir (çok karmaşık kontroller kullanılmadığı sürece). Petrol yakıtlı yoğuşmalı kazanlar, düşük gizli ısı potansiyeli ve geleneksel akaryakıt ile daha fazla kirlenme potansiyeli ile ilgili çeşitli nedenlerle nadir kullanılır.

Farklı kazan tipleri nasıl çalışır?

Yakıt yakma ve radyatörlere ve musluklara su göndermenin temel süreci çoğu kazanda aynı olsa da her kazan tipi farklı çalışır.

Aşağıda, her bir farklı kazan tipinin ısıtma ve sıcak su sağlamak için nasıl çalıştığını özetliyoruz:

Sadece ısı/konvansiyonel kazanlar

Sadece ısı kazanları, geleneksel ev ısıtma şeklidir. Su depolama için ek bir soğuk su deposu ve bir sıcak su silindiri ile çalışırlar.

Bu sistemler ayrıca su seviyelerini düzenlemek için soğuk su getiren bir besleme ve genleşme tankı ile inşa edilmiştir. Bu tank, su ısıtıldığında meydana gelen genleşme ile başa çıkmaya yardımcı olur ve ayrıca buharlaşma veya sızıntı nedeniyle kaybolan suyun yerini alır.

Soğuk su deposu, ana şebekeden gelen suyla doldurulur. Kazan ateşlendiğinde, sıcak su silindirine veya radyatörlere sıcak su gönderir. Silindirin içinde yeterli sıcak su olduğu sürece, aynı anda birden fazla musluktan suya erişebilmelisiniz.

Bu geleneksel kazanlar, bir kazan arızası ile karşılaşmanız durumunda size sıcak suya erişim sağlamak için bir yedek dalgıç ısıtıcı ile donatılabilir.

Sistem kazanları

Sistem kazanları, ilave bir sıcak su silindiri kullanarak ısıtma ve sıcak su sağlar. Ana ısıtma bileşenlerinin çoğu zaten yerleşiktir, bu nedenle herhangi bir depolama tankı gerektirmezler. Sadece ısı kazanlarına benzer şekilde çalışırlar, ancak daha az ek bileşen gerektirirler.

Sistem kazanları sızdırmaz basınçlı sistemlerdir. Soğuk su, bir doldurma mekanizması kullanılarak doğrudan ana şebekeden sağlanır. Bu su ısıtılır ve depolandığı sıcak su silindirine veya radyatörlere gönderilir. Sıcak suya ihtiyacınız olduğunda sistem suyu musluklarınıza gönderecektir.

Eviniz ve ihtiyaçlarınız için doğru kazanı bulun

Entalpi, eviniz için uygun bir kazan seçmenize yardımcı olabilir. Sektörün önde gelen bazı markalarından bir dizi kombi, sadece ısı ve sistem kazanları kuruyoruz. Mühendislerimiz, evinizde kaliteli ısıtma ve sıcak su elde etmek için ihtiyacınız olan yardımı ve tavsiyeyi sağlayabilir.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.