logo-entalpi-2

Paslanmaz Hava Kanalları

Ne yapıyoruz?

Kaliteden Ödün Vermeden Paslanmaz Hava Kanallarıyla Havalandırma Çözümleri Sunuyoruz

Paslanmaz Hava Kanalları

Konforlu havalandırma için doğru adres!

İhtiyaçlarınıza Uygun Paslanmaz Hava Kanallarıyla İleri Düzeyde Hijyen ve Performans Sunuyoruz

Entalpi Mühendislik'in Diğer Havalandırma Hizmetleri

Siyah Hava Kanalları

Estetiği ve Performansı Bir Araya Getiriyoruz.

Flexible Kanallar

Kaliteden ödün vermeden kullanışlılık, esneklik ve verimlilikte öncüyüz.

Galvaniz Kanal

Dayanıklılık ve kaliteyi bir arada sunurken estetikten taviz vermiyoruz.

Kumaş Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Fanlar

Güçlü fan çözümleriyle daha iyi havalandırma

Konnektörler

Konnektör Hizmetleriyle Bağlantıların Gücünü Artırıyoruz.

Oval Kanallar

İleri düzeyde havalandırma çözümleri sunuyoruz.

Tüm kanal çelikleri aynı temel demir ve karbon bileşimine sahiptir, ancak paslanmaz çelik kanal yapısı ayrıca paslanmaz çeliğe ünlü korozyon direncini veren alaşım olan sağlıklı bir krom dozu da içerir.

Paslanmaz çelik şemsiyenin altında, her biri biraz farklı alaşım bileşimine sahip ve bu nedenle de biraz farklı fiziksel özelliklere sahip olan çok sayıda sınıf vardır.
Paslanmaz çelik en az yüzde 10,5 krom içermelidir. Sınıfına bağlı olarak, çok daha yüksek krom seviyeleri ve molibden, nikel, titanyum, alüminyum, bakır, azot, fosfor ve selenyum gibi ilave alaşım bileşenleri içerebilir.

Kanal açma için en yaygın iki paslanmaz çelik kalitesi 304 ve 316’dır. Temel fark, özellikle daha fazla tuzlu suya veya klorüre maruz kalan ortamlar için korozyon direncini büyük ölçüde artıran bir alaşım olan molibden ilavesidir. 316 paslanmaz çelik molibden içerir, ancak 304 değildir.

Dış mekan ve bazı korozif kanal uygulamaları için paslanmaz çelik ideal bir korozyona dayanıklı malzemedir, ancak sınıf ortamı için uygunsa, yalnızca uzun süreli maruz kalmaya dayanacaktır. 304, çoğu ortam için ekonomik ve pratik bir seçimdir, ancak 316’nın klorür direncine sahip değildir. 316 kanalın ve bileşenlerin biraz daha yüksek fiyat noktası, yüksek klorür maruziyetli alanlarda veya uygulamalarda buna değer olabilir. Paslanmaz çelik boru işleri için yapılan her bir uygulamanın kendine özgü talepleri vardır ve göreve uygun paslanmaz çeliğe ihtiyacı vardır.

Paslanmaz çelik kanallar, galvanizli veya alüminyumdan biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak paslanmaz çeliğin en iyi seçenek olduğu hem ticari hem de endüstriyel durumlar vardır. Günümüzde daha sık olarak, tasarım mühendisleri, havalandırılan havanın yakıcı veya tehlikeli doğası nedeniyle laboratuvarlarda ve araştırma tesislerinde paslanmaz çelik boru sistemine ihtiyaç duyuyorlar. Paslanmaz çeliğin aşırı dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü, maliyet tasarrufu sağlayan avantajları arasındadır: gıda işlemede kullanılan tuzlar gibi sert maddelerden kaynaklanan korozyona karşı dirençlidir ve hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilir ve bunların değiştirilmesi gerekmeden yıllarca kullanım sağlar. Ayrıca, paslanmaz çelik, aşınmaya karşı dayanıklılık eklenmesiyle alüminyumdan daha güçlüdür. Sertliği, yüksek hacimli havayı taşımak için mükemmel bir seçimdir. Paslanmaz çeliği kullanmak aynı zamanda ön maliyetleri de azaltabilir – yüksek dövülebilirliği nedeniyle, alüminyum, kanal işi olarak imal etmek ve kurmak için bir zorluktur ve genellikle paslanmaz çelikten daha yüksek fiyatlara yol açan özel kaynak teknikleri gerektirebilir.

Paslanmaz Çelik Kanal

Çevresel olarak, paslanmaz çelik daha iyi bir seçimdir, çünkü her ikisi de zararlı küf veya küf birikmesine neden olabilecek neme ve yoğuşmaya dayanır. Bu kesinlikle petrol ve diğer para cezası “ıslak” sislerin havadan çekildiği endüstrilerde gereklidir. Yüksek geri dönüşüm / geri kazanım oranı nedeniyle, üretim sırasında enerji tüketimini azalttığınız için paslanmaz çelik “yeşil” seçim olarak kabul edilir. Ve paslanmaz çelik% 100 geri dönüştürülebilirdir: paslanmaz veya karbon çeliğinden inanılmaz derecede yüksek bir oranda yeni metale dönüştürülebilir. Paslanmaz çeliğin çöp alanlarından uzak tutulması doğal kaynaklar üzerindeki etkiyi azaltır.

Geri dönüşümlü paslanmaz çelik, güneş enerjisi, nükleer, jeotermal ve dalga enerjisi üretiminde ve alternatif enerji ekipmanlarının üretiminde kullanılır. Mevcut enerji üretim teknolojilerini daha temiz hale getirir; çevreye zararı en aza indirmek için içme suyunu depolamak ve taşımak için kullanılır; atık suyu temizlemek; büyük kamu su ve kanalizasyon arıtma tesislerinde; inşaat atıklarını ve gri suyu temizleyen, içilebilir su tüketimini azaltan küçük su depolama, arıtma veya filtreleme üniteleri için; ve klimayı daha etkili bir şekilde yerine getirmek için ısıyı yansıtan ve dağıtan yüksek yansıtıcı çatı yüzeyleri olarak.

Paslanmaz çelik yerine alüminyum kanalı seçeceğiniz durumlar vardır. Açıktaki spiral kanalı kapatmanız gereken durumlarda; esnekliği olan bir ürüne ihtiyaç duyduğunuz uygulamalarda; veya kapalı yüzme havuzları çevresindeki alanlarda veya endüstriyel filmlerin üretildiği temiz odalarda hava kanalı olarak.

Özelleştirilebilen Seçenekler

Beklentileri karşılamak ve aşmak için geniş seçenekler sunuyoruz.

En kaliteli işleri ararken, Entalpi Proje Mühendislik Teknik Tesisat size yardımcı olmak için burada. Taahhüt uzmanlarımız, tümü beklentileri karşılamak ve aşmak için garantili geniş bir özelleştirilebilir seçenekler yelpazesi sunar. Bu ve diğer mevcut hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ofisimizle iletişime geçin.